Порядок організації набору на навчання іноземців та осіб без  громадянства

До заяви іноземець додає:

1) Особова анкета встановленого зразка (заповнюється у Секторі по роботі з іноземними громадянами);

2) Паспорт та його копія з нотаріально завіреним перекладом сторінки, де вказується прізвище, і’мя, по-батькові на українську мову в двох примірниках;

3) Документ (оригінал та копія з нотаріально завіреним перекладом українською мовою) про повну загальну середню освіту з переліком предметів та отриманих на екзаменах оцінок (балів);

4) Мотиваційний лист;

5) Медичний сертифікат, який підтверджує відсутність ВІЛ-інфекції та флюорографії грудної клітини. За відсутності сертифікату, або, якщо сертифікат не визнається в Україні, вступник-іноземець зобов’язаний своєчасно за власні кошти здати кров для аналізу на відсутність ВІЛ-інфекції. Документ має бути виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до в’їзду на навчання в Україну.

6) Медичний сертифікат про стан здоров’я (оригінал та копія з нотаріально завіреним перекладом українською мовою), який підтверджує відсутність медичних протипоказань для проживання та навчання в Україні, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув іноземемний громадянин;

7) Свідоцтво про народження (копія, перекладена українською мовою);

8) 10 фотокарток розміром 35х45 мм;;

9) Копія посвідчення закордонного українця (за наявності);

10) Довідка про подачу документів про освіту для проходження процедури визнання (нострифікації);

11) Запрошення на навчання.

УВАГА! Документи, зазначені у підпунктах 3, 5 та 6 повинні бути засвідчені в країні їх видачі у спосіб, який офіційно застосовується в цій країні для такого засвідчення, та легалізовані відповідною закордонною установою України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (для країн – учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаага, 1961), – проставлення штампа «Apostille»).

При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти, обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності документа про освіту, що здійснюється відповідно до Порядку визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року No 504,(зі змінами, внесеними згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 05 вересня 2022 року №784 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки від 05 травня 2015 року №504», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 жовтня 2022р. за № 1288/38624).

Іноземні документи про освіту для проведення процедури визнання (нострифікації) подаються до компетентного органу з визнання до початку навчання або протягом першого місяця навчання.

В усіх документах повинні бути однакові (до літери) прізвище, ім’я, по батькові.

Копії документів без пред’явлення оригіналів не розглядаються.

Документи, що не відповідають зазначеним вимогам, подані не у повному переліку або такі, що містять помилки та виправлення, до розгляду Відбірковою комісією не приймаються.

Зарахування на навчання іноземців до НУХТ для здобуття вищої освіти  здійснюється за результатами вступних випробувань та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, та врахування балів успішності, що дають право для продовження навчання на наступному рівні вищої освіти.

 

ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО НУХТ

ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА

1. Прийом на навчання до закладів вищої освіти іноземців та осіб без громадянства здійснюється згідно із Законами України «Про вищу освіту»«Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»«Про закордонних українців»«Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»«Про встановлення додаткових правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України», постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 729 «Питання здобуття вищої освіти деякими категоріями осіб», наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за № 2004/24536, наказом Міністерства освіти і науки України від 02 грудня 2019 року № 1498 «Про затвердження Порядку встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за № 153/34436.

2.Громадяни Російської Федерації та Республіки Білорусь, які не мають посвідки на постійне (тимчасове) проживання в Україні, приймаються на навчання за індивідуальним дозволом Міністерства освіти і науки України.

3. Іноземці та особи без громадянства (далі – іноземці) можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб, якщо іншого не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність.

Прийом іноземців до закладів вищої освіти на навчання за рахунок коштів державного бюджету здійснюється в межах квот для іноземців (крім іноземців та осіб без громадянства, у тому числі закордонних українців, які постійно проживають в Україні, громадян республіки Польща, осіб, яких визнано біженцями, та осіб, які потребують додаткового захисту).

Прийом на навчання іноземних громадян та осіб без громадянства проводиться на акредитовані освітні програми.

4. Брати участь у дистанційному прийомі можуть іноземці, які отримали запрошення на навчання, зареєстроване в Автоматизованій системі «Електронний журнал» уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства, отримали комплекс послуг з інформаційної та консультаційної підтримки, а також отримали візу для в’їзду в Україну (крім громадян країн безвізового в’їзду) з метою навчання або здійснили процедуру легалізації документів про освіту в країні їх видачі: (здійснили легалізацію в Міністерстві закордонних справ (МЗС) країни, яка видала документ про освіту; здійснили легалізацію в консульському відділі дипломатичної установи України за кордоном (консульська легалізація або апостиль)).

Для організації дистанційного набору іноземних громадян на навчання для здобуття вищої освіти заклад освіти укладає угоду з партнерською організацією, що є резидентом країни походження вступників. Предметом угоди є надання послуг з ідентифікації особи, верифікації оригіналів документів вступників, організації прийому заяв вступників в електронній формі, надання приміщень і технічних засобів для проведення консультацій і вступних випробувань закладом вищої освіти у дистанційному форматі.

У разі дистанційного вступу іноземець надсилає засобами поштового зв’язку до закладу освіти легалізовані та нотаріально завірені копії
документів про попередню освіту. При першому перетині державного кордону України та після прибуття до закладу освіти іноземець передає
оригінали документів особисто.

5. Звертаємо увагу, що іноземні документи про освіту для проведення процедури визнання (нострифікації) з метою реалізації права власника документа про освіту  претендувати на вступ до університету та/або продовження навчання на певному рівні вищої освіти подаються до компетентного органу з визнання до початку навчання або протягом першого місяця навчання.

6. Зарахування вступників з числа іноземців на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб може здійснюватися закладами вищої освіти
двічі на рік у визначені цими Правилами прийому строки для здобуття ступенів бакалавра, магістра.

Заклад вищої освіти обчислює бали/оцінки вступника на основі документа про попередній здобутий рівень освіти та встановлює мінімально необхідне для вступу значення кількості балів/оцінок із загальноосвітніх предметів, з яких проводиться вступне випробування.

Зарахування іноземців на навчання на відповідний рівень вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань з визначених предметів і мови навчання та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти в країні його походження, і врахування балів успішності, що дають право на продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий ступінь (рівень) освіти.

7. Усі категорії іноземців, які вступають на навчання, зараховуються до закладів вищої освіти України на підставі наказів про зарахування.

Підтвердженням факту навчання може бути довідка, сформована в ЄДЕБО.

8. Іноземці, яким надаються державні стипендії за міжнародними договорами, загальнодержавними програмами, іншими міжнародними зобов’язаннями України, приймаються на навчання у межах установлених квот для іноземців на підставі направлень Міністерства освіти і науки України.

9. Іноземці, які прибувають в Україну для участі в програмах академічної мобільності або для здобуття вищої освіти за узгодженими між українським та іноземним закладами вищої освіти освітніми програмами, приймаються на навчання з урахуванням відповідних договірних зобов’язань відповідних закладів вищої освіти.

10. Іноземці та особи без громадянства, зокрема закордонні українці, які постійно проживають в Україні, громадяни Республіки Польща, особи, яких визнано біженцями, та особи, які потребують додаткового захисту, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України, зокрема за рахунок коштів державного або місцевого бюджету, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Закордонні українці статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця (крім осіб, які постійно проживають в Україні), можуть зараховуватись на навчання за державним замовленням у межах установлених квот для іноземців за вступним іспитом для іноземців з предметів, передбачених Правилами прийому.

11. Для вступників – іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання до університету для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти проводиться в такі строки:

Етапи вступної кампанії для іноземців та осіб без громадянства Денна та заочна (дистанційна) форми навчання
Початок прийому заяв та документів від вступників-іноземців 19 липня
Закінчення прийому заяв та документів від вступників-іноземців, які мають складати вступні випробування до університету 20 жовтня
Строки проведення вступних випробувань (у декілька етапів по мірі формування груп) з 24 липня  по 26 жовтня
Терміни зарахування вступників-іноземців не пізніше 15 днів після проведення конкурсного відбору

 

11. Для вступників – іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання до університету для здобуття ступеня бакалавра зі скороченим строком навчання проводиться у строки, визначені у п.5.2.1 Правил прийому до Національного університету харчових технологій.

12. Для вступників – іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, прийом заяв і документів, вступні випробування, конкурсний відбір та зарахування на навчання для здобуття ступеня магістра проводиться у строки, визначені у п.5.4.1 Правил прийому до Національного університету харчових технологій.

 

КОНТАКТИ:

Сектор по роботі з іноземними громадянами

вул. Володимирська, 68

Корпус Б, аудиторія Б-408

Телефон (044)287-96-93
Тел/факс (044)289-02-12

e-mail: nuft.edu@ukr.net