Деякі правила перебування у гуртожитку

Студентам рекомендовано прокидатися не пізніше ніж о 7:00, снідати, готуватися до початку робочого дня і приходити на навчання вчасно. Студент має знаходитися в аудиторії о 8:15. Заняття підготовчого відділення закінчуються о 14:15. Після занять у студента є час пообідати, відпочити, зробити домашнє завдання, подивитися визначні місця міста або займатися спортом.

Кімнати в гуртожитку

Студенти живуть в університетському гуртожитку в кімнатах на 2 або 3 особи.

Заселяючись в гуртожиток, студент отримує перелік майна та пропуск до гуртожитку. У розпорядження студент отримує спальні місця та кухонний посуд першої необхідності, зазначений у переліку майна, включаючи постільну білизну, фіранки, полиці та інше. Речі з переліку майна слід використовувати дбайливо, а після використання повернути в первинному стані.

Відповідно до закону України палити в громадських місцях заборонено. Перебуваючи в гуртожитку студентам заборонено вживати міцні алкогольні напої чи приходити до гуртожитку в стані алкогольного сп’яніння.

Студенти повинні дотримуватися санітарно-гігієнічних норм в своїх кімнатах, підтримувати спокій та порядок, дбайливо використовувати кімнати, кухні, туалети та ліфти. Кімнати слід прибирати кожного дня. Студенти мають мити столи та плиту на кухні після кожного приготування їжі. Нікому не дозволено порушувати спокій в гуртожитку. Голосно розмовляти, слухати музику або грати на музичних інструментах після 23:00 у гуртожитку заборонено.

Студента можуть відрахувати з університету за порушення правил перебування в гуртожитку.

Якщо студент пошкодив двері, вікна, стіни або обладнання, адміністрація гуртожитку складає заяву до відділу. Студент, який завдав збитків, зобов’язаний компенсувати гроші, він має купити для гуртожитку таку ж річ. Студент, який мешкає в гуртожитку, повинен дотримуватися правил проживання в гуртожитку. Це гарантує дружню атмосферу в стосунках з сусідами. Якщо у Вас виникли проблеми в гуртожитку, Ви повинні попросити допомоги у коменданта гуртожитку, або звернутися до дирекції, деканату або відділу міжнародних зв’язків  НУХТ (Б-408).

Студенти можуть приймати у себе в гуртожитку гостей, лише до 23:00. Відвідувачі повинні покинути гуртожиток не пізніше 23:00. Якщо відвідувач спричиняє проблеми, то відповідальним за це вважається той, хто його запросив.

Організація гарних умов проживання

В кожному блоці гуртожитку знаходиться кухня, господарчі кімнати та кімнати загального користування. Посуд, кухонне приладдя та інші необхідні речі студенти купують самостійно, за власним бажанням та потребами. Якщо студент живе в кімнаті з двома або трьома співмешканцями, то доречним буде сумісне користування необхідним кухонним приладдям. Але особистими речами мають бути тарілки, чашки, виделки, ложки, ножі та ін. Посуд має бути чистим, а кухня прибрана після приготування їжі. Студенти власноруч перуть свої речі та купують пральні засоби за власні кошти.

Особиста безпека та безпека особистого майна

Задля Вашої безпеки, ми не рекомендуємо Вам запрошувати незнайомих людей до гуртожитку. Не гуляйте ввечері на вулиці самі. Будьте уважні та обережні! Подбайте про Ваші особисті документи та гроші в громадському транспорті. Остерігайтеся кишенькових злодіїв! В гуртожитку є кімната, де Ви можете зберігати цінні речі.

Зберігання особистих документів

Студенти підготовчого відділення отримують документи, які дають можливість користуватися бібліотекою, отримувати знижки та надають інші привілеї. Найважливішими документами є :

  • закордонний паспорт;
  • контракт (на навчання, на проживання в гуртожитку)
  • студентський квиток;
  • залікова книжка;
  • пропуск до гуртожитку;
  • страховка;
  • ідентифікаційний код та інші документи.

Втрата цих документів позбавляє студента всіх прав та можливостей, тому кожен студент має відповідально ставитися до документів та не губити їх.

Якщо Ви загубили один з вищезгаданих документів, Вам слід терміново повідомити про це дирекецію, деканат та відділ міжнародних зв’язків. Якщо ж Ви загубили паспорт, Вам слід звернутися до міліції та отримати документальне підтвердження втрати. Документальне підтвердження втрати паспорта Вам слід подати до посольства і згодом отримати новий паспорт.

Гроші слід тримати в купюрах невеликого номіналу, це буде зручніше та безпечніше. Великі суми слід тримати в банку. Зберігайте всі чеки після обміну валюти, цим самим підтверджуючи легальність цих операцій. Якщо ж документ, який доводить легальність Ваших дій, втрачено, до Вас можуть бути застосованітакі санкції, як вилучення майна, причетність до злочину або переслідування в судовому порядку.

Проживання

Якщо з будь-яких причин студент не бажає мешкати в гуртожитку, йому слід звернутися до Відділу міжнародних зв’язків для отримання дозволу та скласти контракт на оренду помешкання. Для того щоб отримати дозвіл на проживання у власному помешканні, слід заповнити копію контракту та завірити його у власника квартири, тим самим підтверджуючи безпечні умови проживання для студента у винайманому помешканні. Копія контракту подається на розгляд до відділу міжнародних зв’язків (Б-408).

Перебування в місті

У вільний час студенти насолоджуються можливістю відвідувати музеї, кінотеатри, спортивні та культурні події, гуляти по місту в колі друзів або наодинці. Для того щоб уникнути проблем необхідно дотримуватися наступного:

  • доречним буде ознайомитися з культурними особливостями поведінки в місті, відношенням з різними віковими групами людей та часом безпечних прогулянок;
  • безпечніше проводити час разом з друзями або дорослими, ніж наодинці;
  • якщо Ви не знаєте дорогу від гуртожитку до міста, краще попросіть когось супроводжувати Вас;
  • відвідання казино та інших гральних закладів є нелегальним.

Якщо з Вами стався прикрий випадок, повідомте про це співробітників відділу і вони зроблять все можливе, щоб допомогти Вам.

Якщо Вас затримала поліція

Поліцейські можуть зупинити Вас на вулиці та попросити пред’явити паспорт або студентський квиток. Якщо Ваш паспорт взяли для реєстрації, Ви отримаєте тимчасовий документ з фото, який засвідчує особу. Поліція має право затримати Вас лише на 2 години для з’ясування певних питань, лише у тому випадку якщо Ви не маєте ніякого документа, який би засвідчував особу.

Якщо ж Вас затримали, попросіть подзвонити до Відділу міжнародних зв’язків, гуртожитку, викладача. Телефони для таких випадків Ви отримаєте у Відділі міжнародних зв’язків.

Корисні поради

Кожен студент повинен інформувати Відділ міжнародних зв’язків стосовно причини виключення з університету, терміну перебування в Україні, місця і терміну навчання. Рекомендується перевірити реєстрацію за 2 тижні до від’їзду в інше місто для навчання, адже у Вас можуть виникнути проблеми з реєстрацією в іншому місті.

Коли Ви їдете додому, перевірка реєстрації не потрібна. Але якщо по дорозі до своєї країни Ви перетинаєте кордони інших держав, Вам потрібно отримати транзитну візу в посольстві держав, які перетинаєте. Якщо Ви хочете відвідати місто та подивитися університет в якому бажаєте навчатися, Вам потрібно отримати на це дозвіл начальника Відділу міжнародних зв’язків.

 Порушення закону України про імміграцію

Студент, який вчасно не повідомив про майбутнє місце перебування після закінчення підготовчого відділення буде покараний за порушення законів України. Такі студенти втрачають чинний юридичний статус. Інформація про таких студентів передається до правоохоронних органів. Якщо такі особи не покидають територію України, їх карають за законом.

 Університет та місто

В перші дні перебування в Україні місцеві студенти, співробітники відділу та викладачі нададуть Вам необхідну інформацію про лікарню, ринки, банки, магазини та ін. Вивчаючи історію України Ви відвідаєте історичні та культурні місці та пам’ятники, навчальні заклади та інші міста України. Екскурсії дозволені лише на канікулах та групою в супроводі викладача.

Покупки

Продуктові магазини відчинені щодня з 8:00 до 20:00 вечора, а деякі працюють 24 години на добу. Господарчі магазини відчинені з 10:00 до 19:00, деякі мають перерву з 14:00 до 15:00, крім неділі. Час роботи окремого магазину може бути різним. Банкомати працюють протягом 24 годин.

Послуги банку

Державний банк або банк з державною ліцензією, який працює більше 7 років, гарантують безпеку збереження Ваших грошей. Якщо Ви бажаєте відкрити власний рахунок, ми радимо Вам дізнатися всю інформацію про проценти, які пропонує банк, вартість послуг банку, як довго він працює, чи є у нього зв’язки з банком у Вашій країні та як можна отримати гроші з Вашої країни.

Громадський транспорт

Ви можете користуватися громадським транспортом з 6:00 до 24:00. Від гуртожитку до центру міста можна дістатися тролейбусом № 1, на метро від станції Либідська до станції Льва Толстого або маршрутним таксі № 412. Талони на всі види наземного транспорту Ви можете придбати в спеціальних кіосках на зупинці або безпосередньо в транспорті. Якщо Ви бажаєте скористатися послугами метрополітену, Вам слід придбати жетон біля входу в метро. В наявності є місячні проїзні квитки на всі види транспорту, окрім маршрутного таксі, зі знижками для студентів.

Ми бажаємо Вам уникнути небажаних проблем.

Адміністрація університету