15-16 вересня поточного року відбулася визначна для нашого університету подія, яка стала помітною віхою на шляху нашої інтеграції у європейську університетську спільноту.

 

15-16 вересня поточного року відбулася визначна для нашого університету подія, яка стала помітною віхою на шляху нашої інтеграції у європейську університетську спільноту. Саме у ці дні відзначалася ХХІІІ річниця фундації Великої хартії університетів. Ідею створення Великої хартії було сформульовано під час зустрічі ректорів найстаріших університетів Європи у 1986 році. Утворений у 1987 році на конференції у Болоньї Організаційний комітет розробив текст документу Хартії, який і був підписаний у Болонському університеті 18 вересня 1988 року, в рік 900-річчя Болонського університету , як вважають - найстарішого університету Європи.

Важливо відзначити, що ініціатива започаткування Великої хартії виникла у самому університетському середовищі, а власне положення Хартії є визначальними для формування підвалин університетської автономії, академічних свобод , вільного поширення та обміну знаннями, тобто ці положення є відображення високих європейських стандартів гуманізму , визнання непорушності основних прав особи, терпимості та взаємоповаги, власне, віддзеркалення основних принципів побудови громадянського суспільства.

 


Наш університет направив заявку на приєднання до числа учасників Великої хартії ще у жовтні минулого року. Керівний орган Великої хартії університетів розглянув позитивно нашу заявку, і на початку літа було отримано запрошення ректору університету професору Іванову С.В. взяти участь у ХХІІІ Конференції та підписати Велику хартію університетів.

 
Конференція

16 вересня відбулася церемонія підписання хартії. Вона проходила відповідно до канонів університетських зібрань відпрацьованих до найменших дрібниць протягом 10 сторіч. Ректор університету Болоньї, професор Івано Діоніджі, професори – члени сенату, поважні запрошені гості, у тому числі- професор Романо Проді – екс-прем’єр міністр Італії та екс-голова Європейської комісії поважним кортежем пройшли до Великої зали сенату університету .


Почесний кортеж ректорів університетів-підписантів Великої хартіїЗа ними під звуки академічного хору пройшов кортеж ректорів – підписантів Великої хартії 2011року.
Ректор професор Сергій Іванов у мантії з зеленою стрічкою, що символізує хімію , своїм підписом засвідчив вступ нашого університету до числа підписантів Великої університетської хартії.

 

    Підписання Великої ХартіїПідписання Хартії демонструвалося на великому екрані з текстом на мові країни-підписанта


Вітання від ректора університету Болоньї та Президента Observatory 


Під час прийому на честь підписання Великої хартії університетів відбулися консультації професора Іванова С.В. та професора Засядька Я.І. з представниками Observatory (Наглядова рада хартії) – керівного органу Великої хартії, під час яких було досягнуто домовленості встановити та підтримувати постійний контакт університету з Observatory та започаткувати низку спільних проектів


Усі  права належать їх правовласникам. Використання інформації зі сторінок проекту тільки при згоді адміністрації проекту, з обов`язковим посиланням на джерело.

©2009-2012 http://www.nuft.in.ua
Created by MaFF.